Xerox і австралійський штат Вікторія оголосили про спільне вирішення проблеми зносу інфраструктури

Сторони планують впровадити розроблену в Xerox PARC технологію для віддаленого моніторингу структурної цілісності мостів і оптимізації термінів служби об’єктів.

Xerox і уряд штату Вікторія (Австралія) оголосили про партнерство, направлене на запуск спільного проекту Eloque. Його мета – впровадити в комерційну експлуатацію нову технологію, яка дозволяє віддалено відстежувати структурну цілісність мостів.

Eloque – рішення в області промислового інтернету речей (IIoT), яке збирає інформацію з мініатюрних волоконно-оптичних датчиків, прикріплених до мосту. Вони з високою точністю вимірюють і аналізують деформацію його елементів, теплову реакцію, вигини, навантаження, вібрацію і корозію – ці показники дозволяють оцінювати стан конструкцій. Передові аналітичні системи обробляють сигнали з датчиків і в режимі реального часу відправляють результати аналізу безпосередньо власникам і операторам мостів. Це дозволяє виявляти ознаки надмірної або недостатньої експлуатації, дефекти конструкцій і пошкодження, які потребують ремонту.

Згідно зі звітом Американського товариства цивільних інженерів про інфраструктуру Америки в 2021 році, в одних тільки США 42% мостів побудовані не менше 50 років назад і майже 231 000 потребують ремонту і реконструкції. Ця проблема актуальна у всьому світі. За попередніми оцінками, 70% австралійських мостів – старше 50 років. Близько 11 000 з 25 000 залізничних мостів в Німеччині побудовані понад 100 років тому, а 7% французьких мостів вже знаходяться під загрозою руйнування.

«Старіння і знос громадської інфраструктури – глобальна проблема. Ми розробляємо першу в своєму роді технологію, яка дозволяє зберігати безпеку мостів, продовжувати їх строки експлуатації та оптимізувати процеси планування, – зазначає Джон Вісентін, генеральний директор і заступник голови правління Xerox. – Наше партнерство з урядом Вікторії дозволяє не тільки впоратися з цією проблемою на території даного штату, а й швидко масштабувати рішення в усі точки земної кулі, де наші потенційні клієнти стикаються з подібними викликами».

Технологія була розроблена в дослідницькому центрі Xerox Palo Alto Research Center (PARC) і пройшла випробування під спільним контролем Xerox і VicTrack, державної компанії, яка належить уряду Вікторії і володіє всіма залізничними і трамвайними коліями в штаті. Рішення PARC працює на базі датчиків і передових аналітичних технологій, які дозволяють відстежувати стан конструкцій мостів, оптимізуючи їх терміни експлуатації.

«Це допоможе знаходити проблеми на ранніх стадіях, скорочувати затримки транспорту, викликані перекриттям доріг для очного огляду і ремонту, швидше і точніше виявляти пошкодження після зіткнень автомобілів з мостами і інших надзвичайних подій», – коментує Жасінти Аллан, міністр транспортної інфраструктури штату Вікторія.

«Спочатку ми зосередимося на залізничних і автомобільних мостах, але технологія Eloque універсальна, і в майбутньому ми плануємо адаптувати її для застосування на інших критично важливих спорудах, – зазначає Ерсін Узун, директор підрозділу IoT компанії Xerox і член ради директорів Eloque. – Ми вже розглядаємо можливість впровадити цю технологію в тунелях, портах, багатоповерхових гаражах та інших особливо важливих об’єктах інфраструктури».

Компанія Xerox – мажоритарний власник Eloque, і цей проект становить частину її стратегії широкого виходу на ринок IoT з новими пропозиціями промислового рівня. У минулому році Xerox оголосив про те, що PARC спільно з DARPA (Управлінням перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США) розробляє технологію, що дозволяє виконувати широкомасштабний моніторинг морів в рамках програми «Океан речей».